CZECH OPEN 2013 - Nymburk

O víkendu 6. a 7. dubna 2013 se konal v Nymburce 10. ročník Czech Open, kterému se neoficiálně přezdívá Evropský pohár v taekwondu ITF. Účast byla velice hojná, startovalo cca 285 závodníků, z dvaceti českých a deseti zahraničních škol taekwonda ITF. Představili se bojovníci ze Slovenska, Běloruska, Holandska, Lotyšska, Grónska, Skotska, Ruska, Slovinska a Maďarska.

Za náš oddíl se účastnilo 11 závodníků: Anežka a Tomáš Doubravovi (8. kup), Jan Marxt (6. kup), Jakub Král (5. kup), Petr Čuhel (6. kup), Adam Sýkora (4. kup) a Damián (7. kup) Sýkora, Matouš Haspra (6. kup), Lukáš Bartoš (8. kup), Kryštof Sousedík (4. kup), Alexandr Klepikov (II. dan). Na závody se pečlivě připravoval také náš favorit Michal Maček, ale vzhledem k pobytu v zahraničí, se nemohl zúčastnit. Naším koučem byl Alexandr Klepikov a rozhodčím Michal Bor (mezinárodní instruktor, IV. dan) a Jan Weidlich (mezinárodní rozhodčí, II. dan).

Soutěžilo se v sestavách - tul, v matsogi – volný boj, ve wiryoku – silovém přerážení a ve t-ki – speciálních technikách. Všichni závodníci se zúčastnili klání v sestavách, Alexandr Klepikov závodil ve všech disciplínách. Celkem jsme získali sedm medailí. Alexandr Klepikov vyhrál zlato ve wiryoku, stříbro v tulech a bronz v matsogi. Obzvláště výkon ve wiryoku byl absolutně excelentní – ve wiryoku se přeráží desky (dvě až čtyři zároveň), umístěné napevno ve stojanech. K přerážení se používají údery rukou (dvě techniky) a kopy nohama (tři techniky). Alexandrovi se podařilo přerazit desky za plný počet bodů, ve všech pěti technikách. Nebýt menšího zranění utrpěného při wiryoku, stal by se Alexandr pravděpodobně nejúspěšnějším závodníkem kategorie seniorů ,,A“. Stejně tak by byl pokračoval v matsogi, které – právě kvůli zranění, nemohl dále absolvovat.

Petr Čuhel, Jakub Král, Anežka Doubravová a Jan Marxt získali bronz v sestavách. Jakub Král, na cestě do finále, těsně prohrál (s budoucím vítězem) 3 : 2.

Všichni závodníci, s medailemi i bez nich, v obrovské konkurenci, podali krásný a velký výkon.